Norises datumi: 21-24.09.2012.

Vieta: Tallina, Igaunija.

nolikums

Komandas sastāvs (20-09-2012):

22. un 23. septembrī Igaunijas pilsētā Tallinā notiks Eiropas meistarsacīkstes kadetiem. Cīņas norisināsies divas dienas sporta zālē "Kalev". Šajās sacensībās Latviju pārstāvēs 10 jaunieši un viena sieviete.

-42 kg Dmitrijs Litjašovs (LKSS)
-46 kg Kirils Loganovskis (LKSS)
-50 kg Ruslans Soha (LKSS)
-55 kg Ņikita Duinovs (LKSS)
-60 kg Aleksandrs Aņikins (Satori)
-66 kg Krišs Upenieks (Jelgavas BJSS)
-72 kg Gints Būmeisters (Spars, Ventspils)
-78 kg Dmitrijs Anisko (Singitaj, Daugavpils)
-84 kg Aleksejs Akimenko (VZDS)
+84 kg Ralfs Rūsiņš (Pierīgas BJSS)
-52 kg Anita Aiga Bērziņa (Pierīgas BJSS)

treneris: Vladimirs Ševkovs

Rezultāti:

Igaunijā ir noslēgušās sambo vēsturē pirmās Eiropas atklātās meistarsacīkstes kadetiem, t.i., 15-16 gadus veciem jauniešiem un jaunietēm, kurās Latvijas komanda izcīnīja divas sudraba medaļas.

Gints Būmeisters (-72 kg, "Spars") pirmajā cīņā uzvarēja moldāviešu sportistu Alinu Tesku, cīnoties par izeju finālā, pievārēja baltkrievu sambistu Andreju Šutoviču, taču fināla cīņa tika zaudēta Ukrainas pārstāvim Oleksandram Gerasimčukam.

Svara kategorijā līdz 84 kg finālā iekļuva Aleksejs Akimenko (Vsevoloda Zeļonija džudo skola). Viņš piedalījās četrās cīņās, uzvarēdams Ukrainas sportistu Vladislavu Onopriču, krievu Mihailu Šumeiko un baltkrievu Ņikitu Sviridu un finālā zaudēdams sambistam no Gruzijas Davidam Ozbetelašvili.

Kirils Loganovskis (-46 kg, Liepājas KSS), Dmitrijs Anisko (-78 kg, Singitaj) un Anita Aiga Bērziņa (-52 kg, Pierīgas BJSS) ieņēma piektās vietas, savukārt Aleksandrs Aņikins (-60 kg, Satori) - septīto.

Komandu kopvērtējumā starp jauniešiem vislabāk šajās meistarsacīkstēs veicās Gruzijas sportistiem, otro vietu ieņēma Baltkrievija, bet trešo - Krievija. Meiteņu starpā pirmo vietu ieņēma Krievija, otrajā palika Baltkrievija, savukārt trešajā - Baltkrievijas komanda.